Košík
 

Počet položek: 0

Celková cena:
0,00 Kč

 
     
 
Titulní strana Kontakty Vše o nákupu Rady a tipy Užitečné odkazy Velikostní tabulky
 

Jak vybrat lyžařské boty ?

Jak vybrat lyžařské boty ?

Další nedílnou součástí výbavy každého lyžaře jsou lyžařské boty  - tzv. přezkáče . Jejich výběru věnujte co největší pozornost. 

Většina kvalitních lyžařských bot má 3 přezky a ty lepší mívají přezky 4 . Dvě najdete na spodní části  a dvě na horní části boty. Pokud jste začátečník  - vybírejte si raději pohodlné boty z měkčím skeletem, které vám umožní lépe pracovat s těžištěm což je pro začínající lyžaře vhodné.

Ti z vás kteří jste pokročilejší a máte vyšší hmotnost,  si vyberete raději tvrdší boty. Ty totiž lépe přenášejí sílu na lyži a tvrdý skelet tak podrží vaší nohu. Zároveň vám dovolí abyste lépe tlačili kolenem směrem ke špičce boty.

Jako zvolit velikost ? Není potřeba kupovat si lyžáky o číslo větší.  Vnitřní botička se používáním totiž  vždy  o něco „vyšlápne” . Při zkoušení obuvi , je vhodné aby se palec dotýkal špičky vnitřní boty ale neměl by tlačit.  Po zapnutí všech přezek by se noha v botě neměla téměř hýbat. 

A co holky ? Lyžařské boty pro ženy jsou většinou o něco měkčí a lehčí. Jsou přizpůsobené anatomii ženské nohy tedy i užší  na lýtko. Bývají také  lépe zateplené, tak aby v nich nebylo chladno i zimomřivým lyžařskám.  Pokud si zkoušíte boty je lépe toto provádět spíše odpoledne , kdy je noha více nateklá, samozřejmostí je zkusit si je v ponožkách kterých budete jezdit.

Uff , to šílené nazouvání....Každý z nás zná nepříjemné obouvání přeskáčů v mraze  u sjezdovky .Pokud chcete alespoň toto trošku eliminovat,  stačí když boty necháte chvíli před nazutím v teple penzionu nebo ve vytopeném autě , tak aby po příjezdu vlaku byl skelet poddajnější a daly se lépe nazout.  Pokud jdete ještě část cesty k lanovce pěšky , je lepší boty přepnout na takzvaný Walk- mode, což je funkce ( u některých lyžařských bot ) která pozmění náklon boty tak aby lépe vyhovoval schůzi. 

Lyžařské boty za skvělé ceny naleznete zde

 

Nahoru

 
 
 
 
TOPlist