Košík
 

Počet položek: 0

Celková cena:
0,00 Kč

 
     
 
Titulní strana Kontakty Vše o nákupu Rady a tipy Užitečné odkazy Velikostní tabulky
 

Jak vybrat lyžařské boty ?

Jak vybrat lyžařské boty ?

Další nedílnou součástí výbavy každého lyžaře jsou lyžařské boty  - tzv. přezkáče . Jejich výběru věnujte co největší pozornost. 

Většina kvalitních lyžařských bot má 3 přezky a ty lepší mívají přezky 4 . Dvě najdete na spodní části  a dvě na horní části boty. Pokud jste začátečník  - vybírejte si raději pohodlné boty z měkčím skeletem, které vám umožní lépe pracovat s těžištěm což je pro začínající lyžaře vhodné.

Ti z vás kteří jste pokročilejší a máte vyšší hmotnost,  si vyberete raději tvrdší boty. Ty totiž lépe přenášejí sílu na lyži a tvrdý skelet tak podrží vaší nohu. Zároveň vám dovolí abyste lépe tlačili kolenem směrem ke špičce boty.

Jako zvolit velikost ? Není potřeba kupovat si lyžáky o číslo větší.  Vnitřní botička se používáním totiž  vždy  o něco „vyšlápne” . Při zkoušení obuvi , je vhodné aby se palec dotýkal špičky vnitřní boty ale neměl by tlačit.  Po zapnutí všech přezek by se noha v botě neměla téměř hýbat. 

A co holky ? Lyžařské boty pro ženy jsou většinou o něco měkčí a lehčí. Jsou přizpůsobené anatomii ženské nohy tedy i užší  na lýtko. Bývají také  lépe zateplené, tak aby v nich nebylo chladno i zimomřivým lyžařskám.  Pokud si zkoušíte boty je lépe toto provádět spíše odpoledne , kdy je noha více nateklá, samozřejmostí je zkusit si je v ponožkách kterých budete jezdit.

Uff , to šílené nazouvání....Každý z nás zná nepříjemné obouvání přeskáčů v mraze  u sjezdovky .Pokud chcete alespoň toto trošku eliminovat,  stačí když boty necháte chvíli před nazutím v teple penzionu nebo ve vytopeném autě , tak aby po příjezdu vlaku byl skelet poddajnější a daly se lépe nazout.  Pokud jdete ještě část cesty k lanovce pěšky , je lepší boty přepnout na takzvaný Walk- mode, což je funkce ( u některých lyžařských bot ) která pozmění náklon boty tak aby lépe vyhovoval schůzi. 

Lyžařské boty za skvělé ceny naleznete zde

 

Nahoru

 
 
 
Kategorie
 
InfoBox
 
Novinky

17.01.2018 Nové lyžařské bundy 2117 of Sweden Mrkněte se na nové bundy na lyže a zimní...

06.11.2017 Potřebujete obal na snowboard ? Právě nám dorazily nové obaly na snowboard od...

Kompletní přehled »

 
 

Výprodej

Sporten AHV JR GS set FF11 168 cm - výprodej

Sporten AHV JR GS set FF11 168 cm - výprodej

Běžná: 9 990,00 Kč
Ušetříte: 3 500,00 Kč
cena: 6 490,00 Kč

Kompletní přehled »

 

Nově nabízíme

Lavinová sonda Salewa Lighting 320 Pro

nově přidaný... Lavinová sonda Salewa Lighting 320 Pro

Běžná: 1 520,00 Kč
Ušetříte: 121,00 Kč
cena: 1 399,00 Kč

Kompletní přehled »

 
 
TOPlist