Košík
 

Počet položek: 0

Celková cena:
0,00 Kč

 
     
 
Titulní strana Kontakty Vše o nákupu Rady a tipy Užitečné odkazy Velikostní tabulky
 

Jak vybrat lyžařskou helmu ?

Jezdím na lyžích a snowboardu ! Ale jakou mám vybrat helmu ? Poradíme vám.

Další nezbytnou a v některých zemích dokonce již povinnou výbavou lyžaře nebo snowboardisty  je lyžařská helma. Taková přilba by měla na hlavě perfektně držet a neměla by se pohybovat ani při potřásání hlavou. Měli byste pod ní nosit maximálně tenkou čepici,  nebo lyžařskou kuklu. Pokud používáte lyžařské brýle , vyzkoušejte si také zda vám do ní přesně pasují a zda má helma uchyt na toto vybavení. 

Helma by neměla nikde tlačit a pokud si vybíráte lyžařskou helmu přes internet , změřte si obvod hlavy,  například krejčovským metrem přes čelo. Podle toho vybírejte příslušnou velikost. Správně  zvolená helma by měla sedět asi dva centimetry nad obočím, tak  aby chránila vaše čelo. Evropská bezpečnostní norma EN1077 by měla být samozřejmostí u všech výrobců helem. Je to atest bezpečnosti který musí všichni výrobci uvádět. Kvalitní a dražší lyžařské přilby  jsou lehké,  mají vyjímatelnou výstelku vnitřku kterou můžete vyprat,  mají úchyty na lyžařské brýle a příjemnou vychytávkou je také regulační kolečko v zadní části pro přesné nastavení velikosti .

Lyžařské přilby mají více nebo méně větracích průduchů v těle skeletu. Některé modely mají tyto průduchy dokonce uzavíratelné,  cože je praktické v případě když se ochladí.  Výborným vynálezem je  také upínací systém italského výrobce Mango . díky kterému můžete přilbu rozepínat i zapínat jednou rukou. Tak vzhůru na svahy !

Nahoru

 
 
 
 
TOPlist