Košík
 

Počet položek: 0

Celková cena:
0,00 Kč

 
     
 
Titulní strana Kontakty Vše o nákupu Rady a tipy Užitečné odkazy Velikostní tabulky
 

Jak vybrat snowboard ?

Jak si vybrat ten správný snowboard?
V každém případě je dobré vědět, zda jste začátečník, pokročilý, nebo expert. Určete si cenz , do které se při pořizování chcete vejít. Důlžité také je zda prkno potřebujete pro dítě, muše nebo ženu. Do jakého terénu chcete převážně snowboard používat a jak je postava, která jej bude používat vysoká.

Začátečníci a mírně pokročilí: zde je nejlepší volbou snowboard označovaný jako allround nebo allmountain. Jsou určeni pro jízdu na upravené sjezdovce, ale problém jim nedělá ani jízda v terénu a nějaké ty triky a skoky.

Freestyle snowboard : je určen hlavně pro jezdce, kteří si sice sjezdovku také sjedou, ale největší potšení pro ně představují snowparky, tedy U-rampy, ,skoky, triky, překážky..

Freeride snowboardy - zvládají nejlépe jízdu v hlubokém prašanu mimo sjezdovky.


Délka snowboardu:

Jaká má být správná délka snowboardu ?
Všeobecně platné pravidlo nám říká, že délka snowboardu by měla být cca. po bradu. Pokud jste již lepší jezdec, můžete mít i o něco delší model. Je to podobné jako s lyžemi. Kratší snowboard je lépe ovladatelný, Snowboard vybíráme výškově asi k bradě. pokročilý jezdec může delší. Těžší jezdci volí raději delší snowboardy. Děti mohou mít délku případně až k nosu, jednak proto, že rostou a také proto, že k poměru ke své výšce dokážou vyvinout větší sílu.


Jádro snowboardu :

Kvalita snowboardu bývá zpravidla dána jeho konstrukcí a použitými materiály. Nejlepší vlastnosti vykazují, podobně jako u lyží snowboardy s dřevěným jádrem, které jsou i velmi odolné. Důrazně nedoporučujeme levné plastové šmejdy ze supermarketů, které jsou mnohdy po jedné sezoně na odpis. Tvrdší a delší prkna jsou určena i do vyšších rychlostí a pro těžší jezdce a léle drží stopu. Měkčí a kratší prkna zase vyhovují začátečníkům a lehčím jezdcům pro svou ovladatelnost i v nižsí rychlosti.


Dámské a dívčí snowboardy: jsou na první pohled odlišitelné hlavně designem, ale mají i některé jiné vlastnosti. Mají menší tuhost, neboť zeny jsou obvykle lehčí a jsou také o něco užší, protože ženy mají menší nohu.

Dětské snowboardy: jsou samozřejmě designově zaměřené na tuto kategoii uživatelů, jsou samozřejmě měkčí a snáze ovladatelné.


Vysvětlení pojmů:

backside : zadní hrana prkna
frontside : pední hrana prkna
tail : patka snowboardu
nose: špička snowbiardu
radius poloměr kruhu, podle jehož části je vytvarovaná hrana
backstance posunutí insertů vůči délce snowboardu dozadu
strap : uchycovací páska vázání
inserty: předvrtané otvory v prkně pro našroubování vázání
cap : typ konstrukce - vrchní vrstva prkna je přetažena až k hraně
sidewall : typ konstrukce - vrstvy prkna jsou do jeho kraje bez dalšího krytí

 

 

 

Nahoru

 
 
 
 
TOPlist